KROMEL Öncülüğünde Bosnalı Selzedelere Yardım Tır’ı

14 Nisan 2016 Bizden Haberler
2014 Yılında Bosna-Hersek'te yaşanan sel felaketinde yaklaşık 1.2 milyon insan etkilenmiştir. Tarihin en büyük sel felaketini yaşayan Bosna-Hersek bunun üzerine uluslararası yardım çağrısında bulunmuştur. 
 
KROMEL Ailesi Emmaus Vakfı ile ortaklaşa yürüttüğü çalışmalarda gerekli ihtiyaç listesini tamamlayarak yardıma muhtaç kardeşlerimize ulaşılmasını sağlamıştır. Ancak aradan geçen zaman birçok şeyi telafi etmiş ama ihtiyaçların tamamen giderilmesine yetmemiştir.
 
Bunun üzerine KROMEL Ailesi olarak Emmaus Vakfı ile gerekli yazışmalar yapılmış, kardeş vatandaşlarımızın ihtiyaçları istenmiştir. İlimizde faaliyet gösteren birçok firmanın desteği ile ihtiyaç listesi temin edilmiş ve 14 Nisan Perşembe günü Bosna-Hersek'e gönderilmiştir.
 
KROMEL Ailesi adına bir açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı İsmet ÇALIŞKAN, “2014 yılında Bosna'da yaşanan sel felaketi mağdurlarının acil ihtiyaçlarına hemen cevap vermiş ve bir yardım tırı göndermiştik. Sel felaketinde zarar gören kardeşlerimizin bir nebze yaralarını sarmak KROMEL ailesi adına bizlere ayrı bir huzur yaşatmıştı.  Mağduriyetin hala devam ettiği bilgisi üzerine ihtiyaçlara özel bir yardım tırı hazırlanmış ve 14 Nisan Perşembe günü Bosna-Hersek'e gönderilmiştir. Bu projede bizlerden desteğini esirgemeyerek yardımda bulunan herkese teşekkür ederim” dedi.