Hakkımızda

Kalitenin Başladığı Yer

Kromel, 1980 yılında aile şirketi olarak Adapazarı Dörtyol Sanayi Çarşısında 75 m² bir dükkânda, süt ve gıda sanayisi sektörü için makine ve ekipman üreterek faaliyetlerine başlamıştır. Kromel Grup, bugün 54000 m² açık alan ve 24500 m² kapalı alanda; 3 adet imalat fabrikası, Ar-Ge, satış ve pazarlama ofisleri ile sektörde emin adımlarla ilerlemektedir. Türkiye’de lider konumunda; güçlü, itibarlı ve başarılı bir şirket profiline sahip olan firmamız, ihracatta da önemli yollar kat etmiştir. Yöneticilerinin yetileri, işletme yönetimi, ürün kalitesi ve özellikleri, pazarlama görüşü, satış ağı ve marka imajından oluşan bütünlüğü ile yaklaşık 25 yıldır ihracat yapan Kromel özellikle son 15 yıldır anahtar teslim otomasyon sistemleri ile birçok projeye imza atmıştır.  Profesyonel bir yönetimle dış ticarete yönelerek sektörde ihracata yönelmiş firmaların başında yer alan ve yaklaşık 43 ülkeye ihracatı bulunan Kromel, Sakarya ve Türkiye ekonomisine önemli katkı sağlamakta ve Dünya arenasında AB ülkeleri ile üretim teknolojisinde yarış edebilir hale gelmiştir. Bu Türk makine sektörü açısından çok önemli bir gelişmedir.

İhracat ağımızdan bazıları; Azerbaycan, Almanya, Belçika, Suriye, Romanya, Mısır, Kuveyt, KKTC, Filistin, Irak, İran, Hindistan, Cezayir, Fas, Bosna-Hersek, Moldova, Lübnan, Suudi Arabistan, Gürcistan, Ürdün, Kosova, Makedonya, Sırbistan, Norveç, Başkurdistan, Ukrayna, Bulgaristan, Kazakistan, Rusya, Hollanda, Yunanistan, Hırvatistan, Moğolistan, Tataristan, Türkmenistan, Özbekistan, Bangladeş, Avusturalya, Ermenistan, Fransa, Gana, İtalya, Kamerun, Kenya, Kırgızistan, Libya, Maceristan, Polonya, Slovakya, Sudan, Umman ve ABD olup her geçen yıl ağımıza yeni ülkeler katmaktayız.

Komple anahtar teslimi süt tesisleri plan, proje, montaj, uygulama ve üretim mühendisliği hizmetleri de vermektedir. Ayrıca, ürün portföyümüz de yer alan ekipmanlarımız; Süt Soğutma Tankları, Süt Taşıma Tankerleri ve Ölçüm Sistemleri, Depolama Sistemleri, Kaşar Peyniri Üretim Hatları, Dil ve Örgü Peyniri Üretim Hatları, Eritme Peyniri Üretim Hatları, Gouda ve Edam Peyniri Üretim Hatları, Mozzarella Peyniri Üretim Hatları, Beyaz Peynir Üretim Hatları, Lor Üretim Hatları, Tereyağı Üretim Hatları, Yoğurt Üretim Hatları, Ayran-Kefir-Smetana Üretim Hatları, Quark Labne, Krem Peynir, Süzme Yoğurt,  UF Peynir ve PAS Sistemleridir.

Ayrıca, Mayonez-Ketçap-Hardal Üretim Hatları, Pekmez Üretim Hatları, Sütlü Tatlılar Üretim Hatları, ve Meyveli Yoğurt Üretim Hatları, Bal, Reçel ve Marmelat Üretim Hatları da ürün portföyümüzde yer almaktadır.

Kromel, en yeni ve en iyi teknolojik alt yapısı, konusunda uzman teknik ve idari kadrosu ve değerli yöneticileri ile misyonu çerçevesinde, hijyenik ve sağlığa yararlı gıda ürünlerinin tüketimini artıracak tüm yeniliklerin öncüsü olmaya ve bu amaçla her gün yeni bir teknolojiyi ülkemize katma hedefi doğrultusunda çalışmaya devam edecektir. Portföyümüzdeki ürünler ISO 9001, ISO 10002, ISO 14001, OHSAS 18001,  TSE, CE, TUV ve GSI EN 287-1 ve EN 1418 standartlarında üretilerek değerli müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.

KROMEL olarak yatırım yapmakta olduğunuz ülkeler de sektörünüz dışında bir istek olursa ve bulmakta zorlanırsanız bizlerin seçkin ve deneyimli kadrosu sizlere daima yardımcı olacaktır.Kalite Anlayışımız

Kromel benimsemiş olduğu Kalite Politikası çerçevesinde; Müşterilerine; uluslararası kalite standartlarında, beklentilerinin üstünde, uygun fiyat portföyüne sahip ürünleri zamanında sunmaya özen göstermektedir. Bu süreçte bilimsel veri toplama ve değerlendirme sistemlerini kullanarak kontrol etmekte ve sürekli iyileştirmeler yapmaktadır.  Kalite politikası doğrultusunda tüm çalışanlarının yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri ortamlar oluşturmaya çalışmaktadır. Bu nedenledir ki tüm faaliyetlerinde sektörün en iyi ve öncü firması olabilmek adına sahip olduğu tecrübenin yanında sürekliliğin sağlanmakta ve bunun için gereken her türlü ortamı hazırlamaktadır.

İş Güvenliği Anlayışımız

Kromel olarak; TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi standardı ve yürürlükteki yönetmelikler çerçevesinde tüm üretim aşamalarındaki tehlikeleri tanımlamak, riskleri değerlendirmek ve ortadan kaldırmak için gereken tüm önlemleri planlamakta ve uygulamaktadır. Bununla ilgili eğitim faaliyetlerini planlayarak tüm çalışanlarını bilgilendirmektedir. Bu bilinçle üretimine devam eden Kromel İş Güvenliği Hedefi ile oluşabilecek tüm kaza ve hastalıkları önleyebilme mantığı ile hareket etmektedir. 

Çevre Anlayışımız

Kromel olarak; sahip olduğu ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve yasal yükümlülükler/standartlar çerçevesinde, kirliliği oluşmadan kaynağında önlemek mantığıyla, her türlü mevcut ve yeni ürünlerinde çevre faktörlerini kontrol altında tutmayı hedeflemiştir. Oluşabilmesi muhtemel olan tüm olumsuz çevresel etkenleri ortadan kaldırmak adına gerekli eğitim ve uygulamaları ile kontrol altına almayı hedeflemiştir. 


Misyon&Vizyon

Üretiiği ürünler ile hijyenik, kaliteli gıda üretimine ve insan sağlığının korunmasına katkıda bulunmak.

Dünyada ve Türkiye’de, büyümekte olan Türkiye’nin büyük şirketleri arasında yer almak ve firmamızı dünya  rekabet alanında lider bir konuma getirmek.

 

EYS Politikamız

ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMİ  POLİTİKAMIZ

‘Makine imalatı sektöründe Gıda makinaları tasarımı, imalatı ve satış sonrası hizmetleri konularında mevzuat ve yasal şartlara uygun olarak faaliyet gösteren kuruluşumuz; Uluslararası Standardlar ve ilkeleri esas alarak kaliteli ürün ve hizmet anlayışını en üst düzeyde gerçekleştirmektedir. 

Kalite, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği konularında; hedeflerle yönetim anlayışına, risklere ve faaliyetlerimizin çevresel etkilerine uygun olarak, kirlenme, yaralanma ve sağlık bozulmalarını önlemek için bir entegre yönetim sistemi kurmuş ve uygulamaktadır.

Hızlı ve güvenilir hizmetimizle ürünlerimizi sunmak, çevreyi korumak, deneyimli işgücü, teknolojik altyapımız ve malzeme gibi kaynaklarımızı verimli ve etkin bir şekilde kullanıp sistemimizi sürekli iyileştirerek sektörümüzün önde gelen kuruluşlarından biri olmayı sürdüreceğiz.

Bu amaçlarımızı gerçekleştirmek için Kalite, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği ve Müşteri Memnuniyet Yönetim Sistemleri standartlarının gereklerini  yerine getirerek müşterilerimizin, tedarikçilerimizin ve çalışanlarımızın memnuniyetini arttırmak politikamızdır.

Memnuniyet Politikamız

Müşterilerine, raporları ile geri bildirimde bulunan 

Erişilebilir şikayet kanallarıyla hızlı, etkin ve ücretsiz çözüm üreten 

Müşteri odaklı yaklaşımıyla mevzuata uygun çalışan 

Neden-sonuç ilişkisi belirlenerek, en kısa sürede şikayetlere cevap veren 

Ulaşılabilirliği kolay, müşteri geri bildirim sistemi bulunan 

Ne tür önlemler alınacağını önceden belirleyen

İlkeleriyle; şikayet-talep-sorulara gizlilik, objektiflik, şeffaflıkla yaklaşan ve kayıt altına alan 

Yönetimin onayladığı kurum politikasına uygun, güvenilir hizmeti sunmayı amaçlayan 

Etkin, verimli çalışarak sürekli iyileştirmeyi benimseyen 

Topladığı şikayetleri profesyonel ekibiyle ele alıp değerlendiren bir kurum olduğunu taahhüt eder.